Bogár János Spartathlon 2021Ultrafutás

Harminc év után újra a Spartathlon céljában Bogár János

Az Athén–Spárta közötti nem hivatalos ultramaratoni futó-világbajnokságon a Fancsalban élő Bogár János – az 1989-es tanulóéve után – 1990-ben a dobogó harmadik fokára állhatott. Egy évvel később már őt ünnepelték a Spartathlon győzteseként a célban, írja a boon.hu. A szeptember 24-én reggel 6 órakor rajtoló, majd másnap délelőtt befejeződött idei erőpróbán az 57 éves legenda ismét sikerrel teljesítette a 246 kilométeres távot. Ezúttal nem lehetett más a terve, mint a biztos célba érkezés. Ezt 31:21:54 óra alatt, magabiztos versenyzéssel valósította meg, ami a férfiak között a 33. helyet jelentette a számára.

Frissen facsart citrom

Előnyt jelentett számomra, hogy tudtam, mire számíthatok ezen a rendkívül kemény versenyen – hangsúlyozta Bogár János. – A meleg, a sok-sok aszfalt, az emelkedők, a lejtők, a szigorú limitidők betartása külön próbatételt jelentettek, de mindezeket sikerült kiiktatnom. Végig kiegyensúlyozottan tudtam haladni, melyben komoly része volt nagyon szuper kísérőcsapatomnak, Varga Ildikónak, Józsa Ádámnak és Oertel Nándornak, akik lesték kívánságaimat. Rátaláltunk egy új csodaszerre: a frissen facsart citromból készült limonádéra, ami ezúttal nagyon bejött nekem. Igazi örömfutás volt ez számomra, akkor is, ha 57 évesen nem lehettek vérmes reményeim. Tudtam, éreztem, hogy nagyon sokan szurkoltak nekem itthon és ott a helyszínen. Ez átsegített a kisebb nehézségeken. Nagyon sok támogatást kaptam, melynek köszönhetően sokkal könnyebb volt a felkészülés és a verseny sikeres teljesítése. Sohasem fogom tudni mindezt meghálálni, és szavakkal kifejezni.

Fotó: boon.hu